Pouť Čenstochová 13.8.2022

Starosta z Václavova pan Dariusz Machowski má od nás velké poděkování za to, že nám umožnil zúčastnit se zájezdu na poutní místo v Polsku - Čenstochová

Poděkování patří i faráři P. Mgr. Josefu Altmanovi za to, že objednal ideální počasí a tato objednávka byla naplněna ke spokojenosti všech poutníků.

Pan starosta nás v autobusu seznámil s historií poutního místa, dále nám ukázal křížovou cestu z hradeb a následně kaple, prostory které stojí zato vidět. Každý si zvolil program dle vlastních představ. Mohli jsme vidět poutníky na trávníku, v kapli kde poutníci po kolenou mohou obejít oltář. Bohoslužby zde probíhaly celý den pod otevřenou oblohou, v kostele nebo prostorách pod plachtami. Parkoviště byla plná osobních aut, autobusů, karavanů, přívěsů, stanů, polních kuchyní i nákladních aut, které poutníkům vezli zavazadla. Dnes přicházela procesí, která putovala desítky dní a někteří ušli více jak 600 km. I když všude bylo plno lidí a velké skupiny poutníků čekaly ve frontách aby se dostali do kaple, bylo vše organizováno. Všichni se k sobě chovali pro nás nezvykle slušně a ohleduplně. Bylo tomu tak i ve frontách u občerstvení. 

Celkově jsme hodnotili akci jako velmi vydařenou a dokonce pan starosta prohodil mezi řečí, že by se mohla podobná zopakovat. To bychom určitě rádi přivítali. 

Děkujeme!!!

Křížová cesta před hradbami