OPRAVA A ZAPOJENÍ OSVĚTLENÍ BOČNÍCH OLTÁŘŮ VČETNĚ BALKONŮ NAD OLTÁŘI

Průběh oprav

Vzhledem k náročnosti oprav jsme požádali paní starostku Evu Lašákovou, která operativně, co by členka místních dobrovolných hasičů v Rýžovišti, zprostředkovala místostarostu pana Pavla Plačka a ten následně svolal rychlou rotu mladých hasičů, kteří obětavě se zářícími čelovkami na hlavách a žebříkem, pomohli natáhnout kabel v půdním prostoru nad klenbou celého kostela. Byl to náročný zásah nejen díky obtížnému přístupu po schodišti, ale i neobvyklým podmínkách pod střechou kostela. Odměnou jim byl široký a daleký výhled přes Rýžoviště až na Praděd (mezi ručičkami ciferníku věžních hodin), jakož i malá exkurze po prostorách kostela, výhled z Katovny nevyjímaje. Následně se podařilo propojit světla nad bočními oltáři a balkony nad nimi. Výsledek vidíte na obrázcích.

Věříme, že by se ještě podařilo za pomoci šikovných hasičů vyměnit všechny žárovky do Velikonočních oslav (čtvrtka 1.4.2021), aby vše bylo slavnostní.

Všem, kteří se na zprovoznění světel podíleli patří velký dík !

Světla nad oltáři již svítí - dílo se podařilo