Májová pobožnost u kapličky ve Vajglově 29.5.2022 v 15 hod.

Pěkně opravená kaplička přivítala poutníky. Pan farář objednal příjemné bezdešťové počasí (i když oficiání předpovědi byly dešťové, kdo uvěřil sdělení pana faráře udělal dobře). Naplánoval s paní Bertou program včetně vytištěných podkladů a nakonec slíbil i překvapení...

Poutnici se dopravili autem, na kolech, po svých a někteří i s hůlkami.  Všichni si s sebou přinesli dobrou náladu a tím vytvořili přátelskou atmosféru, kterou umocnil pan farář zahájením, modlitbou...

Po litaniích a společných zpěvech odtajnil pan farář překvapení a v rámci "Agapé" odhalil obsah svého velkého baťohu - víno, pivo, nealko, oplatky, sladkosti. Paní Berta nás překvapila čerstvě napečenými výbornými dobrotami, po kterých se jen zaprášilo. Děti mlsaly sladkosti.

Vzhledem k tomu, že si všichni měli co povídat, vše se snědlo a vypilo, lze tuto pouť hodnotit jako velmi zdařilou.  Zúčastnili se farníci ze tří farností a dle sčítací komise nás bylo mnohem více než se očekávalo, což je dobré znamení.