Oprava Anděla z hlavního oltáře 

Jak proběhlo požehnání Anděla a farní slavnost se můžete podívat zde.

Mám s Vama řeč

tímto mě oslovila svým vážným hlasem paní Hasilová vždy, když chtěla domluvit něco, co se týkalo záležitostí kolem kostela. Zavedla mě ke kříži pod věží u hlavního vchodu do kostela a ukázala na poškozenou ruku Krista. Můžete to prosím opravit? Zaskočen tímto požadavkem jsem jí nesměle sdělil, že nejsem odborník na tyto záležitosti, ale že se pokusím její požadavek vyřešit. Podařilo se mi dohodnout s panem Olivou - restaurátorem Anděla, zda by mohl tyto dvě opravy spojit. Sdělil jsem mu celý příběh (výše uvedený co tomu předcházelo) a nakonec mi vyhověl. Poděkoval jsem mu i za paní Hasilovou, která by z toho jistě měla velikou radost. Výsledek opravy můžete shlédnout níže.

Anděl, jehož místo je vlevo nad hlavním oltářem, spadnul, ulomilo se mu křídlo a je značně poškozen. Je třeba odborný zásah, který si vyžádá vyšší finanční prostředky (zhruba 40 000,- Kč). Z tohoto důvodu žádáme o finanční dary, které by umožnily opravu - finanční částku můžete poslat na transparentní účet, nebo osobně při bohoslužbě, příp. na faře přímo panu faráři. 

Číslo transparentního účtu : zde

Pán Bůh zaplať za Vaše dary.


Probíhající zavěšení Anděla

Před opravou

Na levém spodním rohu obrazu chybí Anděl ...

Nemocný anděl čekající na zákrok odborníků...

Po opravě .....

Vážení přátelé památek, s radostí oznamujeme, že jsme do letošního kola soutěže veřejných sbírek zařadili také váš projekt na obnovu kulturního dědictví. Informace o sbírce se tak dostane k tisícům lidí a bude inspirací pro další, kteří tak jako vy zvelebují okolí a dělají z Česka zemi nejen pamětihodnou, ale také s pamětí. Budeme rádi za šíření výzvy k soutěži. Ve druhém kole už půjde o hodně: mezi finalisty rozdělíme částku 100 tisíc korun. Hlasovat je možné zde: www.mamevybrano.cz/soutez